آیا امکان دارد که کسی احکام دین را مراعات نکند اما به خدا نزدیک باشد؟ مثلاً زنی حجاب خود را مراعات نکند اما مقرّب درگاه خدا باشد!

32

سوال1731 :
🍀 آیا امکان دارد که کسی احکام دین را مراعات نکند اما به خدا نزدیک باشد؟ مثلاً زنی حجاب خود را مراعات نکند اما مقرّب درگاه خدا باشد!
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1731
🍀🔅🌟سلام علیکم🌟🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
🔆🔅🌱به یقین تبعیت، از نشانه های بارز حب و عشق محبوب است، تنها اهل تقوا مقرّب درگاه خدایند!
🌻🔅🌱آل‏عمران : 31 قُلْ إِنْ كُنْتُمْ تُحِبُّونَ اللَّهَ فَاتَّبِعُوني‏ يُحْبِبْكُمُ اللَّهُ وَ يَغْفِرْ لَكُمْ ذُنُوبَكُمْ وَ اللَّهُ غَفُورٌ رَحيمٌ
🌷بگو: «اگر خدا را دوست مى‏داريد، از من پيروى كنيد! تا خدا (نيز) شما را دوست بدارد و گناهانتان را ببخشد و خدا آمرزنده مهربان است.»
🔆🔅🌱کسی که احکام الهی را مراعات نمیکند، در واقع اهمیتی به صاحب و واضع احکام نمیگذارد و این امر از محبت و تقرب به دور است!
🔆🔅🌱کسی که علی رغم سستی در بعضی از احکام و قوانین الهی، شیرینی قرب الهی را در دل خود احساس میکند اگر این شخص تابع احکام الهی شود در شهد و شربت و عسل محبت الهی غرق میشود! و به حس فوق احساس دست مییابد!
🔆🔅🌱در مورد زنان، به یقین هر زن مومن و مقرّب و مُحِب درگاه الهی حجاب اسلامی را به نحو احسن مراعات میکند، هر چند که به هر زن به ظاهر محجبه مومن اطلاق نمیشود! اما زنی که حجاب را رعایت نمیکند، به یقین عمل او از ساحت ایمان به دور بوده و با قرب و محبت الهی منافات دارد!
🔆🔅🌱به هر زن باحجابی نمیتوان با ایمان گفت، اما هر زن با ایمانی به یقین با حجاب است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.