آیا در عالم برزخ و بهشت هم زنان حجاب خواهند داشت؟

51

سوال1803 :
با سلام جناب استاد لطف می فرمائید در مورد حجاب و پوشش برای خانمها در عالم برزخ و بهشت که آنجا باز خانمها جهت پوشاندن موی سر و اندام خود از حجاب باید استفاده کنند اگر بله لطفادر مورد نحوه و نوع این حجاب توضیح بفرمائید متشکرم
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1803
🍀🔅🌟سلام علیکم🌟🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
🔆🔅🌱بدون شک مقتضیات عالم آخرت با عالم دنیا متفاوت میباشد، برای پوشیده ماندن نیازی به حجاب شبیه عالم دنیا نیست، اگر قصد بر این باشد که زن بهشتی را جز زوجش کس دیگر رویت ننماید، کافیست خالق بی همتا و قادر طول مواج امواج منتشره از زن بهشتی را تنها برای زوجش تنظیم نماید که تنها توسط آن قابل اخذ باشد! و یا در هاله ای از نور احاطه نماید که آن نور حجاب زن بهشتی باشد و برای زوجش شفاف و زلال!
🔆🔅🌱زن بهشتی به بداعت حضرت بدیع هر لحظه با رنگ و جمال و لطافت و ارتعاشاتی برای زوجش نمایان تا شگفتی و عظمت خالق بیشتر و بیشتر برای بهشتیان آشکار گردد!
🔆🔅🌱به یقین چه حجاب داشته باشند و چه نداشته باشند، هیچ زحمت و رنجی برای آنها نخواهد داشت، اگر باشد، خود حجاب اسباب خوشی و لذت آنها خواهد بود نه درد سر و رنج و ناراحتی!
🔆🔅🌱زنان بهشتی مصداق آیه ی شریفه ی «خَيْراتٌ حِسانٌ» که عبارتند از «صَوَالِحُ الْمُؤْمِنَاتِ الْعَارِفَاتِ»
🌻🔅🌱الرحمن : 70 فيهِنَّ خَيْراتٌ حِسانٌ
و در آن باغهاى بهشتى زنانى نيكو خلق و زيبايند!
🔆🔅🌱اما حوران بهشتی همچون کنیزکانی هستند در برابر مومنات.
🌻🔅🌱الرحمن : 72 حُورٌ مَقْصُوراتٌ فِي الْخِيامِ
حوريانى كه در خيمه‏هاى بهشتى مستورند!

🌸🔅🌱 عنْ أَبِي أَيُّوبَ عَنِ الْحَلَبِيِّ قَالَ: سَأَلْتُ أَبَا عَبْدِ اللَّهِ ع عَنْ قَوْلِ اللَّهِ عَزَّ وَ جَلَّ- فِيهِنَّ خَيْراتٌ حِسانٌ قَالَ هُنَّ صَوَالِحُ الْمُؤْمِنَاتِ الْعَارِفَاتِ قَالَ قُلْتُ حُورٌ مَقْصُوراتٌ فِي الْخِيامِ «3» قَالَ الْحُورُ هُنَّ الْبِيضُ الْمَضْمُومَاتُ «4» الْمُخَدَّرَاتُ فِي خِيَامِ الدُّرِّ وَ الْيَاقُوتِ وَ الْمَرْجَانِ لِكُلِّ خَيْمَةٍ أَرْبَعَةُ أَبْوَابٍ عَلَى كُلِّ بَابٍ سَبْعُونَ كَاعِباً «1» حُجَّاباً لَهُنَّ وَ يَأْتِيهِنَّ فِي كُلِّ يَوْمٍ كَرَامَةٌ مِنَ اللَّهِ عَزَّ ذِكْرُهُ لِيُبَشِّرَ اللَّهُ عَزَّ وَ جَلَّ بِهِنَّ الْمُؤْمِنِينَ.
الكافي (ط – الإسلامية)، ج‏8، ص: 156
🌷حلبى مى‏گويد: از امام صادق عليه السّلام در باره آيه: فِيهِنَّ خَيْراتٌ حِسانٌ‏ ، پرسش كردم. فرمود: اينها همان زنان خوب، مؤمن و عارفه هستند. او مى‏گويد: عرض كردم: مقصود از: حُورٌ مَقْصُوراتٌ فِي الْخِيامِ چه كسانى هستند؟ فرمود: مقصور حوريه‏هايى است كه پيوسته در پرده به سر برده‏اند و در ميان خيمه‏هايى هستند از درّ و ياقوت و مرجان. بر هر خيمه‏اى چهار در است و بر هر درى هفتاد نار پستان دربانند، و از كرامت الهى هر روزه آنها را به مؤمنان ارمغان كنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.