آیا ضعف شاگرد نشان نقص آموزش های او از طرف استاد است؟

11

سوال1730 :
🍀 آیا ضعف شاگرد نشان نقص آموزش های او از طرف استاد است؟
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1730
🍀🔅🌟سلام علیکم🌟🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
🔆🔅🌱لزوماً که اینطور نیست، استاد هر چه حاذق و لایق باشد اما از طرف شاگرد پذیرشی نباشد معارف عالیه هیچ سودی به حال شاگرد نخواهد داشت!
🌻🔅🌱الأعراف : 58 وَ الْبَلَدُ الطَّيِّبُ يَخْرُجُ نَباتُهُ بِإِذْنِ رَبِّهِ وَ الَّذي خَبُثَ لا يَخْرُجُ إِلاَّ نَكِداً كَذلِكَ نُصَرِّفُ الْآياتِ لِقَوْمٍ يَشْكُرُونَ
🌷سرزمين پاكيزه 0 و شيرين)، گياهش به فرمان پروردگار مى‏رويد امّا سرزمينهاى بد طينت (و شوره‏زار)، جز گياه ناچيز و بى‏ارزش، از آن نمى‏رويد اين گونه آيات (خود) را براى آنها كه شكرگزارند، بيان مى‏كنيم!
🔆🔅🌱اولین و آخرین معلم خداست، تمام انبیاء فقط مذکّر=یادآوری کننده است.
🌻🔅🌱الغاشية : 21 فَذَكِّرْ إِنَّما أَنْتَ مُذَكِّرٌ
🌷پس تذكّر ده كه تو فقط تذكّر دهنده‏اى!
🔆🔅🌱خالق تمام علوم و معارف را به جان مخلوقاتش ریخته و در این امر هیچ کوتاهی صورت نپذیرفته با این وجود بندگان خدا بخاطر داشتن صفت اختیار و قدرت اراده و تصمیم گیری راه عقل و یا جهل را انتخاب نموده اند! در این میان انبیاء عظام در برابر امت شان در ابلاغ امر رسالت کوتاهی ننموده اند هرچند که امت شان به انحراف کشیده شده اند و در این امر میانه علمای اعصار و اهل زمانه جای خود دارد!
🔆🔅🌱کتاب فطرت آدمی هیچ نقصی ندارد و کاتب این دفتر خداست، در دل هر آدمی این کتاب به ودیعت گذاشته شده است، اما آیا هر کسی از کتاب فطرتش پند میگیرد؟!!!
🌻🔅🌱يس : 11 إِنَّما تُنْذِرُ مَنِ اتَّبَعَ الذِّكْرَ وَ خَشِيَ الرَّحْمنَ بِالْغَيْبِ فَبَشِّرْهُ بِمَغْفِرَةٍ وَ أَجْرٍ كَريمٍ
🌷تو فقط كسى را انذار مى‏كنى كه از اين يادآورى (الهى) پيروى كند و از خداوند رحمان در نهان بترسد چنين كسى را به آمرزش و پاداشى پرارزش بشارت ده!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.