آیا میشود گفت مرد یمانی متولد شده و از دنیا رفته و در زمان ظهور حضرت مهدی عج مانده به ظهور رجعت میکند؟ ایا یمانی از القاب ان شخص هست یا نام مستعار ان شخص یا اسم ؟

13

سوال1904 :

آیا میشود گفت مرد یمانی متولد شده و از دنیا رفته و در زمان ظهور حضرت مهدی عج مانده به ظهور رجعت میکند؟ ایا یمانی از القاب ان شخص هست یا نام مستعار ان شخص یا اسم ؟
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1904
🍀🔅🌟علیکم السلام🌟🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
🔆🔅🌱یمانی از حتمیات ظهور است، یعنی از نشانه های اصلی ظهور است، اگر از دنیا رفته باشد نقشه ی نشانه های ظهور به هم می ریزد، یمانی نمیتواند در گذشته باشد، اگر قرار بر بداء باشد به حتم تنها توسط ولیّ خدا میبایست اعلام شود، هیچ کس دیگر حق اظهار نظر و تخیل و توهم در این زمینه را ندارد.
🔆🔅🌱ادعاهایی اینچنینی تنها از طرف کسانی میتواند مطرح شود که در امر ظهور و اوضاع آخر الزمان و عصر ظهور قصد شیطنت و فتنه انگیزی داشته و قصد بازی با عقاید جماعت عصر قریب ظهور را دارند!
🌸🔅🌱 عنْ أَبِي عَبْدِ اللَّهِ ع أَنَّهُ قَالَ: النِّدَاءُ مِنَ الْمَحْتُومِ وَ السُّفْيَانِيُّ مِنَ الْمَحْتُومِ وَ الْيَمَانِيُّ مِنَ الْمَحْتُومِ وَ قَتْلُ النَّفْسِ الزَّكِيَّةِ مِنَ الْمَحْتُومِ وَ كَفٌّ يَطْلُعُ مِنَ السَّمَاءِ مِنَ الْمَحْتُومِ قَالَ وَ فَزْعَةٌ فِي شَهْرِ رَمَضَانَ تُوقِظُ النَّائِمَ وَ تُفْزِعُ الْيَقْظَانَ وَ تُخْرِجُ‏ الْفَتَاةَ مِنْ خِدْرِهَا.
الغيبة( للنعماني)، النص، ص: 252
🌷 عبد اللَّه بن سنان از امام صادق عليه السّلام روايت كرده كه آن حضرت فرمود: «وقوع نداء از امور حتمى است، و سفيانى از امور حتمى است و يمانى از امور حتمى است و كشته شدن نفس زكيّه از امور حتمى، و كف دستى كه از افق آسمان بيرون مى‏آيد از امور حتمى است، و اضافه فرمود: و نيز وحشتى در ماه رمضان كه خفته را بيدار گرداند و شخص بيدار را به وحشت افكند و دوشيزگان پردگى را از پس پرده‏هايشان بيرون كند».

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.