آیا یک خطا میزان گناه یکسانی برای همه دارد ؟ یا باتوجه به جایگاه و داشته های انسان میزان آن گناه برای اشخاص مختلف متفاوت است؟

10

سوال2048:
تشکر از پاسختون
جسارتا استاد بنظرم شما متوجه منظور بنده نشدین منظور بنده این بود که آیا همه ی انسانها در برابر خداوند یکسان هستن مثلا کسی که معلول آفریده شده با کسی که سالم است یا کسی که سختیهای زیادی رو درک کرده با کسی که در رفاه و آسایش بوده و دیگر مثالها
همینطور که خودتون مستحضر هستید ما انسانها نباید در مورد راه رفتن دیگران قضاوت کنیم چون کفش اونها رو به پا نداریم این قضاوتها در محکمه ی الهی چگونه خواهد بود یا مثلا کسی که استعداد گناه رو داشته ولی شرایط پیش نیامده با کسی که شرایط گناه بوده و گناه نکرده مقام یکسانی دارند یا گناهی که مرتکب شده از سر ناچاری بوده مثلا دزدی که از سر فقر این گناه رو کرده با کسی که ثروتمند است برابره قطعا اون ثروتمند از انجام این گناه به خاطر ثروتی که خدا به اون داده مبراست آیا ارزش خطاها برای همه یکسان است ؟
ببخشید استاد امیدوارم منظورم رو رسونده باشم
🌸🔆🌷بسم الله الرحمن الرحیم🌷🔆🌸
#پاسخ2048
🍀🔅🌷علیکم السلام🌷🔅🍀
🌷🔅🌱هر کس امتحان ماده درسی خودش را پس میدهد! هر کس در هر دانشگاهی دانش آموخته مواد درسی خودش میباشد!
🌷🔅🌱زن و مرد هر کدام هم دروس عمومی دارند -که برای زن و مرد مشترک است- و دروس اختصاصی دارند که میبایست پای امتحان آنها بنشینند!
🌷🔅🌱هر کس مدیر شغل خاص خویش است و در قبال آن عملکردش سنجیده میشود!
🌷🔅🌱با عنایت به پیشینه ی آفرینش خویش مثل عالم ذر به هنگام هبوط به عالم دنیا مسئولیت و آزمون خاصی را پذیرش نموده ایم و با توجه به هندسه ی مسئولیت پذیرفته شده با امکانات و بوجه و ابزار آلات خاص آن وارد عالم دنیا شده ایم!
🌷🔅🌱پس هر کسی میبایست با توجه به توانایی و دارایی های علمی و عملی و مالی خود و با در نظر گرفتن شرایط و موقعیت و امتیازات خاصی که دارد بازخواست شود!
🌷🔅🌱صحت و سلامتی و زیبایی و توانمندی های خاص جسمی و روحی و جنسیتی و موقعیت های ویژه اجتماعی و سیاسی و علم و مال و دارایی و … سرمایه های ویژه ای هستند که میبایست به تناسب پاسخگوی عملکردشان باشند! هر کس در شغل و رشته ی تحصیلی و مهارت و توانایی های خویش آزمون خواهد داد!
🌻🔅🌱 البقرة : 286 لا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفْساً إِلاَّ وُسْعَها …
🌸خداوند هيچ كس را، جز به اندازه تواناييش، تكليف نمى‏كند.
🌻🔅🌱الطلاق : 7 لِيُنْفِقْ ذُو سَعَةٍ مِنْ سَعَتِهِ وَ مَنْ قُدِرَ عَلَيْهِ رِزْقُهُ فَلْيُنْفِقْ مِمَّا آتاهُ اللَّهُ لا يُكَلِّفُ اللَّهُ نَفْساً إِلاَّ ما آتاها سَيَجْعَلُ اللَّهُ بَعْدَ عُسْرٍ يُسْراً
🌸آنان كه امكانات وسيعى دارند، بايد از امكانات وسيع خود انفاق كنند و آنها كه تنگدستند، از آنچه كه خدا به آنها داده انفاق نمايند؛ خداوند هيچ كس را جز به مقدار توانايى كه به او داده تكليف نمى‏كند؛ خداوند بزودى بعد از سختيها آسانى قرار مى‏دهد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.