اِنَّ الْحُسین …. مِصباحُ الْهُدی وَ سَفینَهُ الْنِّجاه آیا امام حسین علیه السلام نعوذبالله کشتی است؟ یا منظور هادی است؟

20

سوال1780:
اِنَّ الْحُسین …. مِصباحُ الْهُدی وَ سَفینَهُ الْنِّجاه آیا امام حسین علیه السلام نعوذبالله کشتی است؟ یا منظور هادی است؟
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1780
🍀🔅🌟سلام علیکم🌟🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
🔆🔅🌱سفینه – ویا کشتی- به معنای ابزار و وسیله ای است که سینه ی آب را میشکافد و بسوی هدفی خاص پیش میرود و همراهانش را به مقصد نهایی میرساند!
🔆🔅🌱سفینه چند ویژگی دارد، از جمله ی آنها این است که بستر امنی است برای مسافران(سالکان)، همراهان را از خطرات نابودی حفظ مینماید و در کمال صحت و سلامتی به مقصد میرساند، کشتی ناخدایی دارد و در بعد بالاتر سفینه ی اهل بیت علیهم السلام راننده اش خداست نه ناخدا و حضرت باریتعالی با این کشتی بندگانش را بسوی خودش هدایت مینماید و به لقاء خویشتن میرساند!
🔆🔅🌱اگر به معنای دقیق کلمه ی کشتی توجه نماییم، دیگر جای هیچگونه نعوذ باللهی نخواهد بود! چرا که حضرت سید الشهدا علیه السلام راهروان را در آغوش مهر و محبت شان جای خواهند داد و به مقصد رحمت خواهند رساند!
🔆🔅🌱تمام ارواح عالم نسبت به حضرت سید الشهدا علیه السلام در غرفه ای از غرف بهشت جانشان جای داده و در تلاطمات عالم هستی به نرمی و راحتی به لقاء الله شان میرساند!
🔆🔅🌱حضرت کشتی ایمان و تقواست، حضرت سفینه ی جانهاست، در عین کشتی بودن حضرت خود دریاست، آری هم کشتی و هم دریاست!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.