به کسانی که داعشی ها را به مسلمانان نسبت می دهند و نماز و روزه گرفتن آن ها را با مسلمانان یکسان می دانند چه پاسخ هایی می توانیم بدهیم؟ ملاک های عبادت حقیقی چیست؟

8

سوال2096:
: ملاک فقط نماز و روزه و قران و … نیست. اگر بود داعشی ها هم نماز میخوانند ان همه به جماعت، در نمازشان خدا را میخوانند پس چرا خدا هدایتشان نمیکند? قران میخوانند و با توجیه ایه های ان عمل میکنند و روزه هم میگیرند، خداوند با چه تفاوتی در ذکر های نمازمان و روزه مان ما را واقعا قبول خواهد کرد? انها هم در نیت الله اکبر گفته و خدا را یاد میکنند ولی در عمل چه ها که نمی کنند….
ما نیز از کجا بدانیم که نماز و نیات ما و اعمال ما صحیح است و راه را گم نکرده ایم……?
اغلب از افرادی میشنویم که اسلام همان است که داعش میکند…. این چه دینی است? یا میگویند این چه دینی است که هم قاتل میگوید الله اکبر هم مقتول و هر دو باور دارند که شهید میشوند و به بهشت میروند در حالیکه خدایشان و پیامبرشان یکی است اینطور هم را میکشند….?!
استاد من دلم به درد میاید ، من گریه میکنم به حال اسلام ناب محمدی…. الان کمی میفهمم که علی ع چرا اینقدر زجر میکشید از دست خوارج و….
چه بر سر ما امده? استاد ارجمند ،چه جوابی میشود به اینها داد?
بسیار سپاسگزارم 🌷🙏
🌸🔆🌷بسم الله الرحمن الرحیم🌷🔆🌸
#پاسخ2096
🍀🔅🌷علیکم السلام🌷🔅🍀
🌷🔅🌱صرف نمایش و تظاهر دلیل دینداری نیست؛ بلکه انطباق ظاهر با باطن و تجلی آن در عمل نشان روشن تدین است.
🌷🔅🌱تمسک به ثقلین مسیر روشن بسوی مقصد اعلای دین را مشخص خواهد نمود و گرنه هر گونه کج فهمی از دین شخص به قاتل دین تبدیل خواهد شد.
🌷🔅🌱فرق مدعی دین با فرد متدین مثل الماس و طلای ناب با جواهر بدلی است، قرآن و عترت محک تشخیص آنهاست!
🌷🔅🌱حقیقت اسلام به فطرت آدمی قابل درک و فهم بوده همچنین حق و باطل به راحتی با وجدان آدمی قابل تشخیص است!
🌻🔅🌱المائدة : 41 يا أَيُّهَا الرَّسُولُ لا يَحْزُنْكَ الَّذينَ يُسارِعُونَ فِي الْكُفْرِ مِنَ الَّذينَ قالُوا آمَنَّا بِأَفْواهِهِمْ وَ لَمْ تُؤْمِنْ قُلُوبُهُمْ وَ …
🌷اى فرستاده (خدا)! آنها كه در مسير كفر شتاب مى‏كنند و با زبان مى‏گويند: «ايمان آورديم» و قلب آنها ايمان نياورده، تو را اندوهگين نسازند! و …
🌻🔅🌱الحجرات : 14 قالَتِ الْأَعْرابُ آمَنَّا قُلْ لَمْ تُؤْمِنُوا وَ لكِنْ قُولُوا أَسْلَمْنا وَ لَمَّا يَدْخُلِ الْإيمانُ في‏ قُلُوبِكُمْ وَ إِنْ تُطيعُوا اللَّهَ وَ رَسُولَهُ لا يَلِتْكُمْ مِنْ أَعْمالِكُمْ شَيْئاً إِنَّ اللَّهَ غَفُورٌ رَحيمٌ
🌸عربهاى باديه‏نشين گفتند: «ايمان آورده‏ايم» بگو: «شما ايمان نياورده‏ايد، ولى بگوييد اسلام آورده‏ايم، امّا هنوز ايمان وارد قلب شما نشده است! و اگر از خدا و رسولش اطاعت كنيد، چيزى از پاداش كارهاى شما را فروگذار نمى‏كند، خداوند، آمرزنده مهربان است.»
🌻🔅🌱آل‏عمران : 22 أُولئِكَ الَّذينَ حَبِطَتْ أَعْمالُهُمْ فِي الدُّنْيا وَ الْآخِرَةِ وَ ما لَهُمْ مِنْ ناصِرينَ
🌸آنها كسانى هستند كه اعمال (نيكشان، به خاطر اين گناهان بزرگ،) در دنيا و آخرت تباه شده، و ياور و مددكار (و شفاعت كننده‏اى) ندارند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.