در حدیثی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در نهج الفصاحه آمده است که اگر گناه نکنید، خداوند قومی می‌آورد که گناه کنند و توبه کنند و خدا آنان را ببخشد. مومن گرفتار فتنه می گردد و بعد توبه می کند. از اینجاست که خدا فرموده: ان الله یحب التوابین…. استاد لطفا در مورد این حدیث راهنمایی بفرمایید. چرا گفته شده اگر گناه نکنید گروه دیگری جایگزین شما می شوند که گناه کنند؟؟

11

سوال1451 :
در حدیثی از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و آله) در نهج الفصاحه آمده است که اگر گناه نکنید، خداوند قومی می‌آورد که گناه کنند و توبه کنند و خدا آنان را ببخشد. مومن گرفتار فتنه می گردد و بعد توبه می کند. از اینجاست که خدا فرموده: ان الله یحب التوابین….
استاد لطفا در مورد این حدیث راهنمایی بفرمایید. چرا گفته شده اگر گناه نکنید گروه دیگری جایگزین شما می شوند که گناه کنند؟؟
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1451
🍀🔅🌟سلام علیکم🌟🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
🌱☘️اگر مراد این روایت باشد👇
🍀 كفّارة الذّنب النّدامة و لو لم تذنبوا لأتى اللَّه بقوم يذنبون ليغفر لهم.
كفاره گناه پشيمانى است اگر شما گناه نميكرديد خدا مردمى پديد مى‏آورد كه گناه كنند تا بيامرزدشان.
نهج الفصاحة (مجموعه كلمات قصار حضرت رسول صلى الله عليه و آله)، ص: 608
🔆🔅🌱با توجه به اینکه این روایت از نظر سند مرسل و ضعیف بوده و از نظر متن نیز با نصوص مغایرت دارد لذا بهتر است در برابر این حدیث توقف نموده تا ان شاء الله به ساحت حضرت بقیه الله الاعظم سلام الله علیه عرضه شود!
🔆🔅🌱میدانیم که راه بخشش خدا محدود به گذشتن از گناه نبوده و حضرت رحمان و رحیم و حنان و منان راههای بخشش غیر قابل شمارشی دارند و قادر است که به طرق غیر قابل فهمی بخشش های خود را به نمایش بگذارد!
🔆🔅🌱از طرف دیگر میدانیم که معصومین علیهم السلام از هر گناهی پاک بودند و در عین حال در منتها جایگاه بخشش حضرت رئوف و لطیف قرار دارند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.