در روایات اومده که امام زمان (عج) برای گرفتن انتقام امام حسین (ع)، افراد زیادی رو میکشند حتی کسانی که به ظاهر ربطی به واقعه کربلا ندارن، جوری که گفته میشه حضرت در انتقام اسراف کردن. منظور از این اسراف کردن چیه؟ و آیا درسته؟

30

سوال1409 :
سلام علیکم 😭ادامه شبهه افکنی و مبارزه یزیدیان زمانه با امام حسین علیه السلام
میگویند
⏪آیا قیام امام حسین علیه السلام بخاطر خلافت بود نه امامت!
⏪ماجرای اورینب(رقابت عشقی) را مطرح میکنند که یزید به آن خاطر میخواست از امام حسین علیه السلام انتقام بگیرد!
⏪کسانی که خود را سگ امام حسین علیه السلام دانسته و مراسماتی را با این رویکرد برگزار میکنند آیا توجیه پذیر است؟
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1409 قسمت اول
🍀🔅🌟سلام علیکم🌟🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
⏪آیا قیام امام حسین علیه السلام بخاطر خلافت بود نه امامت!
🔆🔅🌱شبهه افکنان و بدتر از یزدیان و هم پیمانان شیطان بدون اینکه فرق بین امامت و خلافت را درک نمایند قیام حضرت را مرتبط با کسب خلافت میدانند، در حالیکه حضرات معصومین علیهم السلام هم امام بودند و همچنین خلیفه ی رسول خدا، هرگونه تلاش برای تثبیت حق مسلم، نه تنها زشت نیست بلکه زیبایی و حُسن خاص خود را دارد چرا که لازمه ی برقرار حکومت عدل و عدالت است! آنچه زشت و ناپسند است حب ریاست و دنیا طلبی است که از ساحت مقدس حضرات دور است! حضرات به ذات سیّد هستند و در آن شکی نیست و این وظیفه ی خلایق است که با قبول سیاست آنها پروانه ی وجود مقدس آنها باشند و اگر تقاضایی از طرف مردم برای برقراری حکومت عدل توسط امامان درخواست شود به یقین امام به وظیفه ی خود با تشخیص قابلیت ها اقدام خواهد نمود!
🔆🔅🌱امام فرزند مولا علی علیه السلام که فرموده!
🌸🔅🌱كأَنَّهُمْ لَمْ يَسْمَعُوا اللَّهَ سُبْحَانَهُ [حَيْثُ‏] يَقُولُ- تِلْكَ الدَّارُ الْآخِرَةُ نَجْعَلُها لِلَّذِينَ لا يُرِيدُونَ عُلُوًّا فِي الْأَرْضِ وَ لا فَساداً وَ الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقِينَ بَلَى وَ اللَّهِ لَقَدْ سَمِعُوهَا وَ وَعَوْهَا وَ لَكِنَّهُمْ‏ حَلِيَتِ الدُّنْيَا فِي أَعْيُنِهِمْ وَ رَاقَهُمْ زِبْرِجُهَا أَمَا وَ الَّذِي فَلَقَ الْحَبَّةَ وَ بَرَأَ النَّسَمَةَ لَوْ لَا حُضُورُ الْحَاضِرِ وَ قِيَامُ الْحُجَّةِ بِوُجُودِ النَّاصِرِ وَ مَا أَخَذَ اللَّهُ عَلَى الْعُلَمَاءِ أَلَّا يُقَارُّوا عَلَى كِظَّةِ ظَالِمٍ وَ لَا سَغَبِ مَظْلُومٍ لَأَلْقَيْتُ حَبْلَهَا عَلَى غَارِبِهَا وَ لَسَقَيْتُ آخِرَهَا بِكَأْسِ أَوَّلِهَا وَ لَأَلْفَيْتُمْ دُنْيَاكُمْ هَذِهِ أَزْهَدَ عِنْدِي مِنْ عَفْطَةِ عَنْز
نهج البلاغة (للصبحي صالح)، ص: 49
🔆🔅🌱آگاه باش اى طالب منهج قويم و سالك صراط مستقيم، قسم بآن خداوندى كه دانه را شكافت بقدرت كامله و انسان را خلق فرمود بحكمت بالغه، اگر نمى بود حضور حاضرين از براى بيعت و قائم شدن حجت بر من بجهت وجود يارى كنندگان و آن چيزى كه اخذ فرمود آن را خداوند بر علماء كه قرار ندهند با يكديگر و راضى نشوند بر امتلاء ستمكار و نه بر گرسنگى ستم رسيده، هر آينه مى‏انداختم افسار خلافت را بر كوهان آن و هر آينه سيراب مى‏كردم آخر خلافت را با جام اول آن، و هر آينه مى‏يافتيد دنياى خودتان را كه بآن مى‏نازيد و دين خود را كه در طلب آن مى‏بازيد، بى مقدارتر در نزد من از جيفه بز يا از عطسه آن‏ منهاج البراعة في شرح نهج البلاغة (خوئى)، ج‏3، ص: 112
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1409 قسمت دوم
🍀🔅🌟سلام علیکم🌟🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
⏪(دشمنان نور برای کم سو نمودن چراغ نور هدایت در دید خلایق ) ماجرای اورینب(رقابت عشقی) را مطرح میکنند که یزید به آن خاطر میخواست از امام حسین علیه السلام انتقام بگیرد!
🔆🔅🌱این ماجرا از مزخرف سرای «ابن قتيبه دينوري » بوده که به جهالت و شیطنت به ساحت مقدس امام حسین علیه السلام این جسارت را نموده است!
🔆🔅🌱عشق های مجازی از آن کور دلان عالم است، فرزند عین الله، که لقب قلب الله را دارد، وجود مقدس اش معدن عشق است، از جان مبارکش عشق به عالم جاری میشود! مادری که فرزند خود را دوست میدارد، جاذبه ای که بین زن و شوهر وجود دارد، همه و همه از اثرات پرتوهای خورشید عشق الهی، امام حسین علیه السلام است، چرا که حضرتش رحمت خدا بر خلق خدا هستند! وجود مبارکی که از پرتو رخسار جمالش حور عین خلق شده و بهشت با تمام زیبایی و محتوایش خاک رخ حضرتش میباشد چگونه ممکن است چنین اکسیر حیات دلباخته ی خاک باشد! در حالیکه عالم و عالمیان عاشق گرد راه حضرتش میباشند!
🌸🔅🌱 و فَتَقَ نُورَ الْحُسَيْنِ فَخَلَقَ مِنْهُ الْجِنَانَ وَ الْحُورَ الْعِينَ وَ الْحُسَيْنُ وَ اللَّهِ أَجَلُّ مِنَ الْجِنَانِ وَ الْحُورِ الْعِين‏
☀️خدا نور حسین را شکافت و از آن بهشت و حور عین را خلق فرمود و به خدا قسم که حسین از بهشت و حور عین با جلالت تر است!
🔆🔅🌱حور عین یعنی خلاصه ای از زیبایی های عالیه و لذایذ مجموعه، از نور جان حسین علیه السلام آفریده است، کسی که حسین شناس نباشد از رنگ و نقش زیبایی و لذایذ محروم خواهد شد! چرا که خدای علیم زیبایی و لذایذ را با قلم حسینی نقش فرموده!
🔆🔅🌱خدا عاشق حسین و حسین عاشق خدا!
🌸🔅🌱 [إِلَهِي‏] مَا ذَا وَجَدَ مَنْ فَقَدَكَ وَ مَا الَّذِي فَقَدَ مَنْ وَجَدَكَ لَقَدْ خَابَ مَنْ رَضِيَ دُونَكَ بَدَلا
☀️امام حسین علیه السلام: خدایا هر که تو را گم نمود(از تو غافل شد) چه به دست آورد و کسی که تو را یافت چه از دست داد! به تحقیق خوار شد هر آن که به غیر تو خشنود شد!
🍀 🌼بسم الله الرحمن الرحيم🌼 #سوال1409 سلام علیکم 😭ادامه شبهه افکنی و مبارزه یزیدیان زمانه با امام حسین علیه السلام
میگویند
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1409 قسمت سوم
🍀🔅🌟سلام علیکم🌟🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
⏪کسانی که خود را سگ امام حسین علیه السلام دانسته و مراسماتی را با این رویکرد برگزار میکنند آیا توجیه پذیر است؟
🔆🔅🌱انجام افعالی اینچنینی میتواند با نیات مختلف انجام پذیرد!
🍀 یک 🍀دشمن با دسیسه و با کارگردانی از پشت صحنه در جهت ضربه زدن به هیئات حسینی و به تبع آن در جهت عملی ساختن نقشه ی نابودی شیعه و انحراف عالم از اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السلام میباشد!
🍀 دو 🍀از روی جهالت انجام میپذیرد که ضربه اش مثل مورد یک مهلک میباشد!
🍀سه🍀 اتخاذ طریق پست و باطل برای ابراز خشوع و خضوع در برابر ائمه اطهار علیهم السلام میباشد! که زیانش بر مکتب اهل بیت علیهم السلام کمتر از مورد یک و دو نمیباشد!
🍀🔅🌱حضرات از محبّان خود انتظار دارند که شیعه ی مخلص آنها باشند، محب خود سر، محبوب درگاه طیب و طاهر آنها نیست، نوکر بایستی خود را شبیه آقای خود نماید نه اینکه با ایجاد مناظر پست و پلید بر دل مقدس شان زخمی وارد نماید!
🔆🔅🌱شیعه و محب حضرات بایستی آراسته به زینت تمام محاسن باشد!
🍀اگر کسی قصد خشوع و خضوع دارد بایستی به قوانین اش آشنا باشد!
🍀🔆نمونه ای از قوانین خضوع و خشوع
🔆🔅🌱اهل خضوع و خشوع اهل نماز و روزه و عبادات کریمه اند!
🌻🔅🌱البقرة : 45 وَ اسْتَعينُوا بِالصَّبْرِ وَ الصَّلاةِ وَ إِنَّها لَكَبيرَةٌ إِلاَّ عَلَى الْخاشِعينَ
☀️از صبر و نماز يارى جوييد (و با استقامت و مهار هوسهاى درونى و توجه به پروردگار، نيرو بگيريد) و اين كار، جز براى خاشعان، گران است‏
🔆🔅🌱اهل تهجد و نماز شب و مناجات و سجده اند!
🌻🔅🌱الإسراء : 109 وَ يَخِرُّونَ لِلْأَذْقانِ يَبْكُونَ وَ يَزيدُهُمْ خُشُوعاً
☀️آنها (بى‏اختيار) به زمين مى‏افتند و گريه مى‏كنند و (تلاوت اين آيات، همواره) بر خشوعشان مى‏افزايد.
🔆🔅🌱مرکز خضوع و خشوع دل است!
🌻🔅🌱الحديد : 16 أَ لَمْ يَأْنِ لِلَّذينَ آمَنُوا أَنْ تَخْشَعَ قُلُوبُهُمْ لِذِكْرِ اللَّهِ وَ ما نَزَلَ مِنَ الْحَقِّ وَ لا يَكُونُوا كَالَّذينَ أُوتُوا الْكِتابَ مِنْ قَبْلُ فَطالَ عَلَيْهِمُ الْأَمَدُ فَقَسَتْ قُلُوبُهُمْ وَ كَثيرٌ مِنْهُمْ فاسِقُونَ
☀️آيا وقت آن نرسيده است كه دلهاى مؤمنان در برابر ذكر خدا و آنچه از حقّ نازل كرده است خاشع گردد؟! و مانند كسانى نباشند كه در گذشته به آنها كتاب آسمانى داده شد، سپس زمانى طولانى بر آنها گذشت و قلبهايشان قساوت پيدا كرد و بسيارى از آنها گنهكارند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.