در مورد حجابی که به معنی غفلت است توضیح بفرمایید. آیا غفلت میتواند بین بنده و الله ش فاصله ایجاد کند؟

33

سوال1834 :

🌷🔅🌱#تکمله_سوال1828
در مورد حجابی که به معنی غفلت است توضیح بفرمایید. آیا غفلت میتواند بین بنده و الله ش فاصله ایجاد کند؟ یا این خود بنده است که با غفلت و گناه و فراموشی، بین خود و خود اصلی اش! فاصله می اندازد؟ (در حین اینکه همچنان خدا نزدیکترین است به بنده اش)
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1834
🍀🔅🌟سلام علیکم🌟🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
🔆🔅🌱غفلت به معنای خاموشی جان آدمی است، وقتی چراغ دل خاموش شود انسان در کوری و کری و لالی فرو میرود که همان حجاب جهل است!
🌻🔅🌱الأعراف : 179 … لَهُمْ قُلُوبٌ لا يَفْقَهُونَ بِها وَ لَهُمْ أَعْيُنٌ لا يُبْصِرُونَ بِها وَ لَهُمْ آذانٌ لا يَسْمَعُونَ بِها أُولئِكَ كَالْأَنْعامِ بَلْ هُمْ أَضَلُّ أُولئِكَ هُمُ الْغافِلُونَ
🌷… آنها دلها [عقلها] يى دارند كه با آن (انديشه نمى‏كنند، و) نمى‏فهمند و چشمانى كه با آن نمى‏بينند و گوشهايى كه با آن نمى‏شنوند آنها همچون چهارپايانند بلكه گمراهتر! اينان همان غافلانند (چرا كه با داشتن همه‏گونه امكانات هدايت، باز هم گمراهند)!
🌻🔅🌱البقرة : 18 صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لا يَرْجِعُونَ
🌷آنها كران، گنگها و كورانند لذا (از راه خطا) بازنمى‏گردند!
🔅🌱البقرة : 171 وَ مَثَلُ الَّذينَ كَفَرُوا كَمَثَلِ الَّذي يَنْعِقُ بِما لا يَسْمَعُ إِلاَّ دُعاءً وَ نِداءً صُمٌّ بُكْمٌ عُمْيٌ فَهُمْ لا يَعْقِلُونَ
🌷مثَل (تو در دعوت) كافران، بسان كسى است كه (گوسفندان و حيوانات را براى نجات از چنگال خطر،) صدا مى‏زند ولى آنها چيزى جز سر و صدا نمى‏شنوند (و حقيقت و مفهوم گفتار او را درك نمى‏كنند. اين كافران، در واقع) كر و لال و نابينا هستند از اين رو چيزى نمى‏فهمند!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.