متن ذیل در استهزاء یک فرد غیر معتقد نسبت به زن مومنه ای وارد شده لطفا نقد فرمائید.

9

سوال2133:
🌺باعرض سلام خدمت استاد ساعی 🌺
والتماس دعای مخصوص
متن ذیل در استهزاء یک فرد غیر معتقد نسبت به زن مومنه ای وارد شده لطفا نقد فرمائید.
⚡️مشکل شمااینه که دو دستی چسبیدین به مذهب و هر مطلبی زاجع به ستایش دین ومذهب باشه خوشتون میاد والا به بهتون بر میخوره هیچ وقت نخواستین منتظقی باشین به تاول های پاتون بگین قسمتی از راهو اشتباه رفتین ولی من این کارو کردم
قرار نیست چون یه سری چیزا رو از بچگی بهمون دیکته کردن همون راهو بریم
عقل و تفکر بهترین راهنمای انسانه
همیشه مارو با ترس و تهدید و بهشت و جهنم وادار به انجام امورات مختلف کردن و قدرت تفکر و اراده تصمیم گیری از ما گرفتن ،چرا کسی نگفته بخاطر انسانیت فلان کارو بکن قبل از رضای خدا ،چرا انسانیتو به دین ربط میدیم؟ حتما باید یکی دین داشته باشه که انسان باشه؟ مگه همین انسانهای بزرگ که به انسانیت خدمت کردن همشون دین داشتن؟ اینارو بهمون نگفتن که مبادا ذهنومون روشن شه و راهمونو درست انتخاب کنیم چون در این صورت نمیتونن بر ما حکومت کنن انسان باید قبل از همه چی یک دین درونی داشته باشن دینی به نام مهربانی که در اون انسانیت حرف اول و آخر رو میزنن من نمیدونم اسلام واقعی دقیقا چی بوده تاریخ شناس هم نیستم که بدونم از 1400 سال پیش تا حالا چه تحریفاتی در دین رخ داده ولی چیزی که عقلم به من میگه اینه که خدا مهربونه و انسان رو دوست داره مسایل و مشکلاتی که بنام دین برای مردم درست کردن وخدا نگفته
حالایکباردیگه متن بالایی بخون تو یکم فکر کن.
🌸🔆🌷بسم الله الرحمن الرحیم🌷🔆🌸
#پاسخ2133
🍀🔅🌷علیکم السلام🌷🔅🍀
🌷🔅🌱هیچ کس غیر مذهبی نیست، چرا که مذهب به واقع همان راه و طریقی است که نسبت به آن اعتماد داریم، همین شخصی که مخاطب خود را با مذهبی خواندن انتقاد میکند خودش تابع مذهب افکار و باورهای خویش است، پس چه خوب که مذهب شخص قوانین و دستورات ناب خالق خودش باشد!
🌷🔅🌱کسی که تابع دیکته های بچه گانه خود بوده و دین اش تقلیدی و موروثی باشد، چنین دینی هیچ ارزش و اعتبار ایمانی ندارد، چرا که بایستی به تحقیق و باور و یقین و تصدیق پذیرای دین خدا باشیم!
🌷🔅🌱در آموزه های دینی به تفکر و تعقل تاکید خاصی شده، عقل امام فکر آدمی است و تعقل تنها در سایه تهذیب نفس امکان بروز دارد، و تهذیب نفس تنها با دستورات الهی امکان پذیر است! پس دین اسلام راهنمای افراد به سوی تفکر اعلا و تعقل عظماست!
🌷🔅🌱تبشیر لازمه سیر و حرکت و انذار لازمه احتیاط و حفظ خطرات است! اما عبادت ناب تنها به حرّیت و آزادگی معنای حقیقی مییابد! یعنی مومن حقیقی تنها به عشق خدایش را عبادت میکند.
🌷🔅🌱انسانیت همان دستورات حیات بخش الهی برای هر انسانی است، خالق انسان برنامه انسانیت را نگاشته و توسط رسولانش عرضه داشته و مومنان در جاده حقیقی انسانیت در صعود و عروج اند! کسب رضای الهی مدال پر افتخار عرصه ی انسانیت است نه اینکه جدا از آن تلقی شود.
🌷🔅🌱خدمتی که انسان با دین به عرصه انسانیت روا داشته، هم چشمگیر است و هم پر خیر و برکت،
🌷🔅🌱مهربانی، آفریده ای از آفریده های الهی و مهربان بودن از تاکیدات حق تعالی میباشد، اما محبت به ظالم و ابراز محبت برای نیش عقرب و مار معنایی ندارد، چرا که ظلم در حق محبت و مهربانی است.
🌷🔅🌱چون منتقد به اذعان خودش هیچ مطالعه و تحقیقی در عرصه دین ندارند پس هر گونه اظهار نظر ایشان در باره اصالت و محتوای آن هیچ ارزش واعتباری ندارد چرا که نقد بایستی از روی علم و آگاهی صورت بگیرد نه حدس وگمان!
🌷🔅🌱ای کاش این شخص خودش به توصیه خودش که تفکر میباشد، عمل نماید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.