نزدیک دو سال که بنا به دلایلی با همسرم در یکی از کشورهای اروپایی زندگی میکنیم.(کشوری که کمترین باور و اعتقاد دینی را دارند) همیشه نگران ایمانم هستم لطفا در مورد تقویت ایمان توصیه هایی بفرمایید؟

35

سوال1967 :

نزدیک دو سال که بنا به دلایلی با همسرم در یکی از کشورهای اروپایی زندگی میکنیم.(کشوری که کمترین باور و اعتقاد دینی را دارند) همیشه نگران ایمانم هستم لطفا در مورد تقویت ایمان توصیه هایی بفرمایید؟ و اینکه چطور میتوانم در چنین جایی حافظ دین و ایمانم باشم؟
🌸🔆🌷بسم الله الرحمن الرحیم🌷🔆🌸
#پاسخ1967
🍀🔅🌷علیکم السلام🌷🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
🔆🔅🌱بندگی الهی هدف اصلی آفرینش است پس برای حفظ اصالت و حقیقت آن بایستی هر گونه تلاش و جهاد را بکار گرفت! میدانیم که تمام اولیاء الله جانشان را در راه دین خدا که صراط بندگی خداست، فدا نمودند، پس بایستی همه ی سرمایه ی مالی و جانی و جاهی و جلالی و اجتماعی و علمی و … را در راه حفظ آن فدا نماییم!
🌷🔅🌱بلاد کفر خواهی نخواهی فرد متدین را در خود استحاله خواهد نمود، مگر آنکه با کوشش مضاعف و مراقبات و با عبادات افزونتر آثار سوء محیط را بر طرف نمود،
🌷🔅🌱همانطوریکه با تشدید بیماری دارو و درمان هم بایستی تقویت شود و تحث مراقبت ویژه قرار گرفته و به دکتر مجرب تر و بیمارستان تخصص تر رجوع نماید به همان علت نیز با تشدید آلودگی های اخلاقی و معنوی بایستی دارو و درمان های معنوی و رجوع به معارف و اهل معرفت و متدین و دیندار تشدید شود تا بتواند از گزند بیماری دینی خود را محافظت نماید.
🌷🔅🌱پیوند با قرآن و عترت بایستی محکم تر شود!
⚡️🔅⚡️هشدار:!!!!!
🌷🔅🌱کسی که مهارت شنا در دریای پر مواج را نداشته باشد نبایستی در آن غواصی کند!
🌷🔅🌱کسی که نتواند آتش را مهار کند نبایستی نزذیک آن شود!
🌷🔅🌱کسی که نحوه گذر از باتلاق را بلد نیست نباید از آن گذر کند!
🌷🔅🌱در هوای مسموم نبایستی بدون ماسک نفس کشید!
🌻🔅🌱النساء : 97 إِنَّ الَّذينَ تَوَفَّاهُمُ الْمَلائِكَةُ ظالِمي‏ أَنْفُسِهِمْ قالُوا فيمَ كُنْتُمْ قالُوا كُنَّا مُسْتَضْعَفينَ فِي الْأَرْضِ قالُوا أَ لَمْ تَكُنْ أَرْضُ اللَّهِ واسِعَةً فَتُهاجِرُوا فيها فَأُولئِكَ مَأْواهُمْ جَهَنَّمُ وَ ساءَتْ مَصيراً
🌷كسانى كه فرشتگان (قبض ارواح)، روح آنها را گرفتند در حالى كه به خويشتن ستم كرده بودند، به آنها گفتند: «شما در چه حالى بوديد؟ (و چرا با اينكه مسلمان بوديد، در صفِ كفّار جاى داشتيد؟!)» گفتند: «ما در سرزمين خود، تحت فشار و مستضعف بوديم.» آنها [فرشتگان‏] گفتند: «مگر سرزمين خدا، پهناور نبود كه مهاجرت كنيد؟!» آنها (عذرى نداشتند، و) جايگاهشان دوزخ است، و سرانجام بدى دارند.

🌸🌱🌸

🍀🔅توصیه ی برادر عزیزمان جناب آقای سید حسن موسوی🔅🍀
قطعا پاسخ دقیق به این سوال نیاز به آشنایی کامل نسبت به موقعیت شخص خواهد داشت ولی در هر حال جهت تقویت ایمان موارد زیر از الزامات می باشند.
– داشتن برنامه ای مدون جهت مراقبه و محاسبه و همچنین ارزیابی تقویت و یا پس رفت (تا در صورت نیاز اقدامات مناسب نسبت به وضعیت موجود و ارزیابی شده اتخاذ گردد)
توجه: داشتن دفترچه ای خاص برای درج پیشرفتها و پس رفت ها کمک بیشتری خواهد بود
– داشتن برنامه های عبادی منظم و معرفت زائی از جمله: قرائت قرآن همراه با تامل در معانی و تفسیر آیات، مطالعه احادیث و روایات و تامل در مفاهیم آن، دعا و مناجات با حال و توجه خاص، سعی برای دائم الذکر بودن و دائما در حال توبه و استمداد و طلب یاری از درگاه الهی جهت یاری نمودن، روزه گرفتن، امر به معروف و نهی از منکر ( باعث تقویت معروف در وجود انسان و دوری منکر از انسان می شود)، زیارت عاشورا و توسل به ائمه علیهم السلام
توجه : داشتن حال تضرع و زاری همراه با خشوع در زمان دعا و استمداد یاری از خداوند تاثیر بیشتری خواهد داشت.
– شرکت در برنامه های مذهبی (هیاتها و مراسمات)، عزاداریها، جلسات سخنرانی و موعظه ( هر خانواده می تواند به تنهایی بصورت منظم در کنار اعضای خانواده تبدیل به جلسه و هیاتی شود که در آن ضمن نقل احادیث و روایات، قرائت قرآن، سخنرانی اقدام به مداحی و نوحه سرایی نمود)
– مراقبت و مواظبت بر تغذیه ( حلال و حرام بودن خوراکیها)، در صورت امکان خرید از محصولاتی که توسط مسلمانان تولید و تهیه می شود که ضمن حمایت از آنان، نسبت به سلامت و حلالیت آن اطمینان بیشتری می توان داشت.
– هر فرد نسبت به روحیه و خصوصیات اخلاقی خویش می تواند برنامه های خاصی را تدوین نماید که قطعا مراقبت بر آن تاثیر بسزایی در تقویت ایمان وی خواهد داشت.
– تهیه دفترچه ای شخصی جهت درج آیات و احادیث و روایاتی که بیشتر می توانید با آنان ارتباط برقرار نمائید و زمان مطالعه آنان برای تقویت معنویت و ایمان شما نقش بیشتری داشته و دارند که سعی شود روزانه جهت تذکر و تقویت ایمان این آیات و احادیث و روایات مرور و مطالعه شود که این امر در تثبیت و استقرار ایمان نقش بسزایی خواهد داشت.( این آیات و احادیث و روایات را بتدریج می توانید با خواندن قرآن و کتب دینی بیافزایید)
– این برنامه ها از هر برنامه دیگری که در زندگی جهت رفاه و آسایش جهت تقویت تحصیل و شغل تنظیم می شود واجب و مهم تر می باشد.
– در آخر اگر هیچ برنامه ریزی جهت تقویت ایمان موثر نیافتد تنهاترین راه ممکن هجرت خواهد بود که در صورت عدم توجه باعث سقوط معنوی خواهد گردید و قطعا در پیشگاه خداوند متعال جوابی در خصوص قصور در این مورد نخواهیم داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.