نظرتان در مورد عبارت زیر بفرمایید: انسانها تنها موجوداتی هستند که ادعا میکنند خدایی وجود داره وتنها موجوداتی هستند کهجوری رفتار میکنند انگار هیچ خدایی وجود نداره.

9

سوال1747 :
نظرتان در مورد عبارت زیر بفرمایید:
انسانها تنها موجوداتی هستند که ادعا میکنند خدایی وجود داره وتنها موجوداتی هستند کهجوری رفتار میکنند انگار هیچ خدایی وجود نداره.
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1747
🍀🔅🌟سلام علیکم🌟🔅🍀
🌻🍀🌱🌱🍀🌻
🔆🔅🌱عبارت مذکور دارای ابهامات و اجمالاتی است که خواننده را سردرگم میسازد چرا که برای تطهیر موضوع به ناچار تنگنای تاویل گشوده خواهد شد که لازم نیست انسان حرفی بزند که نیاز به تاویل داشته باشد! تنها ثمر آن اتلاف زمان و تلاش بیمورد برای اقناع مخاطب خواهد بود، بایستی از اشاعه ی ان نوع عبارات خودداری نموده تا زحمت خود و مخاطبانمان را کم کنیم!
🍀⚡️⚡️این مطلب: « انسانها تنها موجوداتی هستند که ادعا میکنند خدایی وجود داره»
⚡️⚡️🍀گویا که -نعوذ بالله- خدایی وجود ندارد و تنها انسان این ادعا را دارد – یعنی باور ندارد و به یقین نرسیده فقط مدّعی است، برای او وجود خدا اثبات نشده است-
⚡️⚡️🍀از نگاه دیگر مگر تنها انسان است که به خدا باور دارد، بلکه تمام ذرات عالم و مخلوقات هستی، خدا را به جانشان تصدیق نموده و با تمام وجودشان به ستایش و عبادت او مشغولند!
🌻🔅🌱الإسراء : 44 تُسَبِّحُ لَهُ السَّماواتُ السَّبْعُ وَ الْأَرْضُ وَ مَنْ فيهِنَّ وَ إِنْ مِنْ شَيْ‏ءٍ إِلاَّ يُسَبِّحُ بِحَمْدِهِ وَ لكِنْ لا تَفْقَهُونَ تَسْبيحَهُمْ إِنَّهُ كانَ حَليماً غَفُوراً
🌷 آسمان‏هاى هفتگانه و زمين و هر كس كه در آنهاست او را تسبيح مى‏گويند و هيچ چيزى (از جماد و نبات و حيوان و بالاتر از آنها) نيست مگر آنكه (به زبان قال كه بشر عادى نمى‏شنود، و به زبان حال) با ستايش او را تسبيح مى‏گويد و لكن شما تسبيح آنها را نمى‏فهميد ، حقّا كه او بردبار و آمرزنده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.