❄️🌱❄️🌸بسم الله الرحمن الرحیم🌸❄️🌱❄️
🌙🌱☀️اخلاق و قوانین فضاهای مجازی☀️🌱🌙

🍀🌱#مجازیه 3⃣ 🌱🍀
🌱🌸سلسله اعصاب مجازی با عملکرد حقیقی🌸🌱
🌟🌱سلسله اعصاب مجازی در گروه های مجازی ضامن تامین سلامتی آنهاست یکی از وظایف این سلسله اعصاب تولید حسّ و درک و در مواقعی ایجاد درد و آزار برای اعلام خطر در جان گروه هاست!
🌟🌱 بایستی اعصاب گروه ها تقویت شوند، قطع سلسله ی اعصاب هرچند به ظاهر تولید امنیت و آرامش ظاهری و فریبنده نماید اما به واقع این سکوت نشانه ی نقصان است، این نوع فضای آرام در واقع حکایتگر فساد نهفته مخفی در درون گروه میباشد، که باعث خواهد شد جان علمی گروه با خطر جدی و نابودی مواجه شود!
🌟🌱همیشه سکوت نشانه آرامش نیست چه بسا نشانه کری و ناشنوایی باشد، که نقصی است آشکار!
🌟🌱هر چند که گروه ها مجازی هستند اما افراد حاضر در آن حقیقی هستند! و حق تعقل و اندیشه و انتخاب آزاد دارند!
🌟🌱اگر منتقِد و منتقَد یکی شوند هر طعام فاسدی خوراک جان اعضا گروه خواهد شد! حضور افراد منتقِد ناصح، از خوراک ناسالم و مسموم ممانعت خواهد نمود!
🌟🌱شاگردان نمیتوانند منتقدان خوبی برای استادان باشند، چرا که خودشان در حال تحصیل علومی هستند که آشنایی صد در صد با آنها ندارند و صرفا با اعتماد به استاد مطالبش را میپذیرند، حضور اساتید مختلف و متخصص عاملی برای حفظ سلامت و پاکی و اصالت گروه ها خواهد بود!
🌟🌱تخریب چهره منتقدین، راهی برای یکه تازی در فضای بی رقیب بوده که باعث خواهد شد خطاهای احتمالی و مطالب نامشروع و ناصحیح مخفی مانده و نامشخص بماند ، اما آثار سوء آنها دل و جان اعضای حاضر را به خطر خواهد افکند و راهی خواهد بود برای تولید فساد .
🌟🌱انتساب افراد منتقد به گروه های و فرقه های منحرف، ظلمی است آشکار در رابطه با منتقدین و همچنین ظلم مضاعفی است نسبت به اعضای گروه که هر فرد منتقدی را فردی با چهره ی گروه های متعصب نادان و جاهل خواهد دید، این یعنی مرگ علم و معرفت در جان اعضای گروه!
🌸🌱الأعراف : 79 فَتَوَلَّى عَنْهُمْ وَ قالَ يا قَوْمِ لَقَدْ أَبْلَغْتُكُمْ رِسالَةَ رَبِّي وَ نَصَحْتُ لَكُمْ وَ لكِنْ لا تُحِبُّونَ النَّاصِحينَ
❄️🌱(صالح) از آنها روى برتافت و گفت: «اى قوم! من رسالت پروردگارم را به شما ابلاغ كردم، و شرط خيرخواهى را انجام دادم، ولى (چه كنم كه) شما خيرخواهان را دوست نداريد!»
🌸🌱هود : 34 وَ لا يَنْفَعُكُمْ نُصْحي‏ إِنْ أَرَدْتُ أَنْ أَنْصَحَ لَكُمْ إِنْ كانَ اللَّهُ يُريدُ أَنْ يُغْوِيَكُمْ هُوَ رَبُّكُمْ وَ إِلَيْهِ تُرْجَعُونَ
❄️🌱(اما چه سود كه) هر گاه خدا بخواهد شما را (بخاطر گناهانتان) گمراه سازد، و من بخواهم شما را اندرز دهم، اندرز من سودى به حالتان نخواهد داشت! او پروردگار شماست و بسوى او بازگشت داده مى‏شويد.»
🌸🌱الأعراف : 66 قالَ الْمَلَأُ الَّذينَ كَفَرُوا مِنْ قَوْمِهِ إِنَّا لَنَراكَ في‏ سَفاهَةٍ وَ إِنَّا لَنَظُنُّكَ مِنَ الْكاذِبينَ
❄️🌱اشراف كافر قوم او گفتند: «ما تو را در سفاهت (و نادانى و سبك مغزى) مى‏بينيم، و ما مسلّماً تو را از دروغگويان مى‏دانيم!

🍀🌱حتی نسبت به دشمنان خود به عدالت حکم کنیم، چه برسد به دوستان و برادران و خواهران خود🌱🍀

#⃣ #بسم_الله_الرحمن_الرحیم
#⃣ #مجازیه
#⃣ #جملات_نغز
#⃣ #استاد_علی_ساعی