لطفا در مورد بد خلقی همسر کاشف الغطاء و طلاق ندادن همسرش و توجیهی که ایشان داشته اند را تحلیل بفرمایید

33

سوال3186:
سلام استاد تو گروه در مورد پست پائین بحث زیادی است لطفا نظرتون رو در مورد این مطلب بفرمایید
حتما بخونین و برای همسرتون هم بفرستین
مرحوم شیخ جعفر کاشف الغطاء از بزرگ‏ترین فقیهان عالَم تشیّع بوده است، در حدّى که علماى بزرگ شیعه از قول او نقل کرده ‏اند که فرموده بود: اگر تمام کتاب‏هاى فقهى شیعه را در رودخانه بریزند و به دریا برود و شیعه دیگر یک ورق فقه دستش نباشد، من از اول تا آخر فقه شیعه را در سینه ‏ام دارم، همه را بیرون مى‏ دهم تا دوباره بنویسند. مرجع هم شده بود.
اهل علم و اصحاب سرّش فهمیدند که همسرش در خانه بداخلاقى مى ‏کند، ولى خیلى هم خبر از داستان نداشتند. این قدر در مقام جست‏وجو برآمدند تا به این نتیجه رسیدند که این مرد بزرگ الهى، این فقیه عالى ‏قدر گاهى که به داخل خانه مى ‏رود، همسرش حسابى او را کتک مى ‏زند.
یک روز چهار پنج نفر جمع شدند و خدمتش آمدند گفتند: آقا ما داستانى شنیده ‏ایم از خودتان باید بپرسیم، آیا همسر شما گاهى شما را مى ‏زند؟

فرمود : بله، عرب است، قدرتمند هم هست، قوى البنیه هم هست، گاهى که عصبانى مى ‏شود، حسابى مرا مى ‏زند. من هم زورم به او نمى‏ رسد.
گفتند: او را طلاق بدهید.گفت: نمى ‏دهم.گفتند: اجازه بدهید ما زن‏هایمان را بفرستیم، ادبش کنند.گفت: این کار را هم اجازه نمى ‏دهم.گفتند: چرا؟
گفت: این زن در این خانه براى من از اعظم نعمت‏هاى خداست، چون وقتى بیرون مى‏ آیم و در صحن امیر المومنین مى ‏ایستم و تمام صحن، پشت سر من نماز مى‏ خوانند، مردم در برابر من تعظیم مى‏ کنند؛ گاهى در برابر این مقاماتى که خدا به من داده، یک ذرّه هوا مرا برمى ‏دارد، همان وقت مى ‏آیم در خانه کتک مى‏ خورم، هوایم بیرون مى ‏رود! این چوب الهى است، این باید باشد.
شیخ حسین انصاریان (کتاب نفس)

🌸🌷بسم الله الرحمن الرحیم🌷🌸
#پاسخ3186
🌹سلام علیکم
🌷🔆در این امر شکی نیست که، بد خُلقی زن و آزار و اذیت شدن کاشف الغطا از طرف او، حق تقاص برای کاشف الغطا باقی بوده و زن به جزای عملش خواهد رسید. اما قسمت ظریف داستان در دقت نظر جناب کاشف الغطا و مهارت او در مراقبه نفس و کشف علت بروز بلایاست که شیرینی داستان را رقم میزند. او علت ظهور یدیده آزار خود را به زیبایی تمام توجیه و با صبر جمیل خود از بلای موجود استقبال میکند! روحش شاد شاد و قرین رحمت خاص ربانی باد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.