عده ای برای شبهه افکنی در امر جهاد و نگاه اسلام به دیگر ادیان این آیات را به عنوان دلایل ضدیت خود عنوان داشته اند لطفا با بررسی چند نمونه از آیات مذکور نسبت به رفع شبهات آنها راهنمایی فرمایید.

9

سوال2182:
عده ای برای شبهه افکنی در امر جهاد و نگاه اسلام به دیگر ادیان این آیات را به عنوان دلایل ضدیت خود عنوان داشته اند لطفا با بررسی چند نمونه از آیات مذکور نسبت به رفع شبهات آنها راهنمایی فرمایید.
👈جهاد و قتال در قرآن
انفال ۱۲
نسا ۸۹
التوبه ۲۹
التوبه ۲۸
مائده ۳۸
مائده ۳۳
انفال ۳۹
محمد ۴
توبه ۱۲۳
توبه ۳۰
توبه ۲۸
آل عمران ۱۵۸
قلم ۱۳
عبس ۱۷
انفال ۱۷
احزاب ۳۶
نسا ۷۶
بقره ۲۴۴
توبه ۱۴
توبه ۱۲
نسا ۳ تا ۳۴
توبه ۱۱۱
بقره ۱۹۱
ابراهیم آیه 4
یونس۴۷
،النحل36،
الزخرف3،
یوسف2،
طه 113،
الحج 25،34،67،78،
الشعرا 195،
فصلت44
نمونه هایی از توهین قرآن به ادیان
1.سورهٔ جمعه آیه 5
2.سورهٔ توبه آیه 28
3.سورهٔ انفال آیه 55
4.سورهٔ توبه آیه 30
5.سورهٔ بقره آیه 161
6.سورهٔ بقره آیه 171
7.سورهٔ انفال آیه 22
8.سورهٔ ماعده آیه 59
9.سورهٔ محمد آیه 12
10.سورهٔ مدثر آیه 50
11.سورهٔ قلم آیه 13
12.سورهٔ انبیاء آیه 67
13.سورهٔ بقره آیه 10
14.سورهٔ بقره آیه 63
15.سورهٔ آل عمران آیه 110
🌸🔆🌷بسم الله الرحمن الرحیم🌷🔆🌸
#پاسخ2182
🍀🔅🌷علیکم السلام🌷🔅🍀
🌷🔅🌱جهاد در اسلام حکم طبابت جامعه را دارد، هیچ طبیبی بیماری را به حال خود رها نمیکند میکرب مهلک، ویروس کشنده، سلول سرطانی باید نابود شوند، هیچ کس میکرب غیر مهاجم را مورد حمله قرار نمیدهد، هر چند که در برابرش حفاظ امنیتی میسازد، ترحم بر سلولهای سرطانی خیانت به بدن است، ترحم به کافر حربی خیانت و دشمنی با سلامتی و حیات جامعه است!
🌷🔅🌱اسلام هیچ اهانتی به دیگر ادیان ندارد بلکه ایمان به پیامبران و کتب آسمانی شان شرط اساسی دینداری است.
🌻🔅🌱البقرة : 285 آمَنَ الرَّسُولُ بِما أُنْزِلَ إِلَيْهِ مِنْ رَبِّهِ وَ الْمُؤْمِنُونَ كُلٌّ آمَنَ بِاللَّهِ وَ مَلائِكَتِهِ وَ كُتُبِهِ وَ رُسُلِهِ لا نُفَرِّقُ بَيْنَ أَحَدٍ مِنْ رُسُلِهِ وَ قالُوا سَمِعْنا وَ أَطَعْنا غُفْرانَكَ رَبَّنا وَ إِلَيْكَ الْمَصيرُ
🌸پيامبر، به آنچه از سوى پروردگارش بر او نازل شده، ايمان آورده است. (و او، به تمام سخنان خود، كاملًا مؤمن مى‏باشد.) و همه مؤمنان (نيز)، به خدا و فرشتگان او و كتابها و فرستادگانش، ايمان آورده‏اند (و مى‏گويند:) ما در ميان هيچ يك از پيامبران او، فرق نمى‏گذاريم (و به همه ايمان داريم). و (مؤمنان) گفتند: «ما شنيديم و اطاعت كرديم. پروردگارا! (انتظارِ) آمرزش تو را (داريم) و بازگشت (ما) به سوى توست.»
🌷🔅🌱نبایستی از ادیان و کتب تحریف شده بعنوان دین حقیقی و کتب آسمانی یاد کنیم، مشکل منتقد در این است که از مکاتیب منحرف بعنوان دین یاد میکند، همچنین بعضی از تحقیرات قرآنی متوجه منافقانی است که به ظاهر تظاهر به دینداری میکنند در حالیکه خلاف جهت دین حرکت میکنند که از جمله آنها یهودیانی هستند که خود را حاملان تورات میپندارند در حالیکه به آن عمل نمیکنند که مشابه کسی هستند که فقط حامل کتاب و معلومات باشند در واقع عالمان بی عملند!
🌻🔅🌱الجمعة : 5 مَثَلُ الَّذينَ حُمِّلُوا التَّوْراةَ ثُمَّ لَمْ يَحْمِلُوها كَمَثَلِ الْحِمارِ يَحْمِلُ أَسْفاراً بِئْسَ مَثَلُ الْقَوْمِ الَّذينَ كَذَّبُوا بِآياتِ اللَّهِ وَ اللَّهُ لا يَهْدِي الْقَوْمَ الظَّالِمينَ
🌸كسانى كه مكلف به تورات شدند ولى حق آن را ادا نكردند، مانند درازگوشى هستند كه كتابهايى حمل مى‏كند، (آن را بر دوش مى‏كشد اما چيزى از آن نمى‏فهمد)! گروهى كه آيات خدا را انكار كردند مثال بدى دارند، و خداوند قوم ستمگر را هدايت نمى‏كند!
🌷به این افراد نتقد شبهه افکن باید گفت:
🌷التماس تفکر و دقت و مطالعه کامل!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.