آیا قمه زنی در ملاء عام به کاملا به عشق امام حسین علیه السلام اشکال دارد؟لطفا دلایل را مطرح بفرمایید.

30

سوال1371 :
سلام علیکم استاد بزرگوار.خداقوت آیا قمه زنی در ملاء عام به کاملا به عشق امام حسین علیه السلام اشکال دارد؟لطفا دلایل را مطرح بفرمایید.سپاسگزارم
🌸🔆❄️بسم الله الرحمن الرحیم❄️🔆🌸
#پاسخ1371
🍀🔅🌟سلام علیکم🌟🔅🍀
🌻🍀🌱عاشق امام حسین علیه السلام رهرو راه زین العابدین علیه السلام است نه مُستبد در عرصه ی عزادری حضرتش🌱🍀🌻
🔆🔅🌱هر عملی دارای نیت خاصی است، عزای علنی علاوه بر اینکه سوگ و گداز مصیبت را اظهار میکند، نقش تبلیغی هم دارد، نحوه ی عزاداری ما بایستی در راستای اهداف عالیه حضرت سید الشهدا علیه السلام باشد و گرنه سد و مانع و حجاب مقاصد منظور حضرت را در بر خواهد گرفت، بر همگان مسلّم است که عمل قمه زدن را جامعه ی امروزی نمی پذیرد و نسبت به آن عکس العمل نشان داده و به عاملش خرده گرفته و چه بسا نسبت به صاحب عزا دیدگاه منفی پیدا کرده و اصل و ریشه ی این مذهب را هم به باد انتقاد میگیرد و از آن روی می تابد، اگر کسی تنها یک نفر را با این عمل خود از مسیر هدایت بسوی اهل بیت علیهم السلام دور نماید گویا که تمام انسانها را گمراه نموده!
🔆🔅🌱پس بایستی سیره و سنّت حضرات معصومیت علیهم السلام را الگوی عزاداری های خود قرار دهیم، اگر این عمل را تایید مینودند به یقین نسبت به آن پیشتاز بودند در حالیکه هیچ نقلی از ناحیه مقدس آنها صادر نشده است!
🔆🔅🌱عاشق امام حسین علیه السلام کسی است که خود را شبیه آقای خودش نماید و در عرصه تقوا و عمل صالح و دوری از گناه شهره ی آفاق شود! عاشق امام حسین علیه السلام تلاشگر ی است که چهره ی درخشان حضرتش را به عالمیان می نمایاند! نه اینکه با عمل خود مانع پرواز پروانگان شیفته حضرت دور شمع وجودش باشد!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.